Sklad nástrojů / příruční sklad údržby

Dostupnost dílů a nástrojů pro servis a údržbu výrobní linky je naprostou nutností a se zvyšujícím se tlakem na efektivitu produkce se sklad nástrojů stává kritickou částí výrobního procesu. Pokud totiž firma investuje nezanedbatelné sumy do automatizace produkční linky, může zastavení výroby na několik dní, hodin nebo někdy i minut znamenat ztrátu v desítkách nebo stovkách tisíc korun.

Právě systémy typu Shuttle XP od Kardex Remstar představují ideální řešení pro sklad údržby. Zajišťují totiž maximální flexibilitu a rychlý přístup k uloženým nástrojům. Díky velké variabilitě rozměrů, kdy šířka police může dosahovat až 4 metry a její zatížení až 1 tunu na polici, může být ve výtahovém systému skladováno téměř cokoliv – od šroubku až po tyčový materiál (a to v jednom systému a maximálně úsporně). Systém při každém zaskladnění automaticky měří výšku zboží na polici a uskladňuje jej vždy na nejvhodnější místo.

Pokud je nutno úsporně uskladnit malé a střední díly uložené v boxech, je ideálním řešením vertikální karuselový systém, tedy páternoster. Megamat RS poskytuje při takovémto uložení nedostižnou kapacitu a rychlý přístup. Systém vždy nejkratší cestou doveze vyžádanou polici do výdejového otvoru, a to na pouhé zmáčknutí tlačítka nebo klik myší. U všech automatizovaných skladových systémů se zároveň jedná o uzavřená zařízení, takže uskladněné díly a nástroje jsou chráněny nejen před prachem a nečistotami, ale také před neoprávněným přístupem.

Komentáře nejsou povoleny.